Monika Wurm

Inšpiratívna spisovateľka, ktorá si získala srdcia čitateľov

Monika Wurm sa narodila na Slovensku v malej dedinke Šišov. Vyštudovala strednú priemyselnú školu so zameraním na technicko-informatické služby. Pred niekoľkými rokmi našla svoje šťastie v podobe nového života v hlavnom meste Rakúska. Monika už dávno túžila napísať knihu, ktorá by si dokázala získať srdcia čitateľov nielen zaujímavým dejom, ktorý šokuje, ale aj ľahkým erotickým šteklením, ktoré si bleskurýchlo podmaní zmysly človeka. V jej prvej knihe s názvom Slzy predaných dievčat opísala príbeh mladého filipínskeho dievčaťa, ktoré sa za katastrofálnych podmienok dostane do Dubaja nazývaného aj mestom snov, kde ju predajú ako luxusnú spoločníčku. A práve toto dielo sa teší úspechu nielen na Slovensku, ale aj ako preklad na českom trhu v pražskom nakladateľstve Brána, ktorého je Monika Wurm exkluzívnou autorkou. Okrem tohoto románu je autorkou aj ďalších kníh, napríklad vášnivé Rockové tango, alebo orientom dýchajúca Pakistanská princezná, či jej mrazivé pokračovanie Pakistanská pomsta. Práve o túto sériu pakistanských príbehov sa zaujímajú filmoví tvorcovia zo zahraničia.

//www.monikawurm.sk/wp-content/uploads/2021/02/135907121_239842881121877_6687389204383605395_o.jpg

Počas života sa človek zamiluje veľa ráz, ale len jedna láska ťa zmení, pretože len tá pravá zanecháva nezmazateľné stopy. Slovo láska zostane len slovom, kým do života nevstúpi niekto, kto tomu slovu dá význam. Ak si niekedy ľúbil tak veľmi, až si plakal, potom si naozaj miloval. Váž si lásku, pretože jedného dňa sa všetko, čo si považoval za samozrejmosť, stane iba spomienkou. Láska nás núti kráčať ďalej aj vtedy, keď všetko ostatné stíchne a stratí zmysel. V živote sa všetko deje z nejakého dôvodu. Možno mu v tejto chvíli nerozumieme, ale časom sa pochopenie dostaví a to nám zahojí aj najťažšie rany. Jazvy však zostanú navždy. Uchovávať lásku v srdci, ktoré sme niekomu dali, neznamená zomrieť. Ak sme boli milovaní, raz budeme spasení...

Monika Wurm
Čo môžete od mojich kníh očakávať?
príbehy s hĺbkou a posolstvom
 • Arabská tématika

  V mojich dielach sa zaoberám nie len romantickou láskou. Nájdete v nich aj veľa faktov, ktoré som zozbierala počas svojich ciest.

 • Tvrdé vykreslenie reality

  Áno, moje knihy sú síce pre široké publikum, ale pred prečítaním vám odporučím nájsť si anotácie k dielam, ktoré vás uvedú do obrazu, komu sú knihy určené. Moje knihy nie sú len romantické, ale často v nich vykresľujem tvrdú realitu drsným praktík arabských krajín. V nich sa snažím poukázať na to, že realita je v skutočnosti ešte horšia akoby sa mohlo zdať.

 • Aj láska je na prvom mieste

  Zamysleli ste sa, či vám naozaj sadnú moje diela?

  Nebojte sa, ja milujem romantiku a všetko s tým súvisiace, takže mám na svojom konte niekoľko diel s romantickou linkou, ktoré sa vám budú zaručene páčiť.